České a zahraniční filmy

Měsíční archív: Prosinec 2012

Filmy ke stažení zdarma bez registrace

Stahování filmů je vesměs nelegální záležitostí, se kterou by se nemělo moc zahrávat, neboť za to hrozí opravdu vysoké pokuty. V České republice však stále máme tu možnost, filmy určitým způsobem stahovat. Zákon u nás totiž říká, že je legální data stahovat, avšak je nelegální data sdílet.

Proto jsou mezi lidmi velice oblíbené servery jako například uloz.to, rapidshare, hellspy a tak podobně. Lidé tam nahrávají různá data, jako filmy, hudbu, obrázky a tak podobně a vy si je tak můžete beze všeho strachu stáhnout. Hodně oblíbené je také například stahování přes torrenty.

Jde o to, že si stáhnete nějaký program, který toto umožňuje, jako například Torrentspy, uTorrent, BitTorrent a tak podobně. Poté musíte jít na nějakou stránku, na které si vyhledáte věc, kterou chcete stáhnout. Stáhne se Vám soubor o nicotné velikosti, který pak slouží jako cesta k jiným uživatelům.

Ti již například tento film, který vy chcete, mají ve svém počítači a nabízí jej dalším uživatelům. Vy pak od nich začnete tento soubor stahovat, přičemž to funguje tak, že soubor je rozdělen na veliké množství části, takže třeba jednu část stahujete od někoho z Austrálie, druhou část od někoho z Ameriky, třetí od někoho z České republiky a tak dále.

Avšak tím, že soubor stahujete, ho vlastně poskytujete dalším uživatelům, což je nelegální. Avšak v České republice je toto poměrně častým jevem a zdá se, že se to nějak neřeší, takže stahujte jak se dá.

Vložil Akční filmy, České drama, České komedie, Dramatické filmy, Historické filmy | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Forrest Gump – recenze filmu

Forrest Gump je podle mnohých jedním z nejlepších snímků všech dob, který byl natočen roku 1994 pod režisérskou taktovkou amerického režiséra Roberta Zemeckise, který má dále na svědomí takové filmy, jako například třídílnou sérii Návratu do budoucnosti, Honba za diamantem, Vánoční koleda, Polární expres, Trosečník, Kontakt, Smrt jí sluší, Falešná hra s králíkem Rogerem a tak podobně.

O hudbu k filmu se postaral taktéž slavný americký skladatel a komponista Alan Silvestri, jehož tvorbu jsme mohli dále slyšet v takových filmech, jako například Avengers, Van Helsing, Lásce na stopě, Past na rodiče, Kontakt, Trosečník, Krásná pokojská, Two Soldiers, Kapitán Amerika a tak podobně. Hrdinou tohoto legendárního filmu je chlapec, později muž se zvlášntím jménem Forrest Gump, kterého dokonale ztvárnil Tom Hanks.

K filmu se také samozřejmě pojí veliké množství zajímavostí. Například to, že ve scénách ve kterých Tom Hanks sprintuje, ve skutečnosti nesprintuje on, ale jeho mladší bratr Jim. Dále například to, čehož si mohli pozornější diváci všimout, že na všech fotkách, na kterých se Forrest objeví, tak má zavřené oči.

Vložil Dramatické filmy | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Zelená míle – recenze filmu

Zelená míle je slavným a oblíbeným dramatickým krimi snímkem, který vznikl roku 1999, přičemž o jeho režii se postaral  francouzský režisér Frank Darabont, který má dále na svědomí takové filmy, jako například Mlha, Majestic, Vykoupení z věznice Shawshank a dále seriály Živí mrtví, Vize Zločinu nebo Policejní odznak.

O hudební podklad k filmu se postaral slavný americký skladatel Thomas Newman, jehož dílo jsme mohli slyšet v dalších filmech, jako například Skyfall, Erin Brockowich, Seznamte se, Joe Black, Americká krása, Fenomén, Hledá se Nemo a tak podobně. Ve filmu se blýsklo několik skvělých herců, jako například Tom Hanks, David Morse, Bonnie Hunt,Michael Clarke Duncan, James Cromwell a tak podobně. K filmu se přirozeně pojí veliké množství zajímavostí.

Například to, že se film měl původně odehrávat v roce 1932, avšak kvůli tomu, aby mohl ve filmu figurovat snímek Top Hat, tak byla tato doba posunuta. Zajímavostí také je, že bachaři ve filmu nosily uniformy. Avšak historie nám říká, že v té době se uniformy ještě nenosily. Do filmu byly dodány pouze z toho důvodu, aby bachaři vzbuzovali větší respekt.

Vložil Akční filmy, Historické filmy, Krimi filmy | Štítek , , , , | Zanechat komentář