České a zahraniční filmy

Temný rytíř – recenze filmu

Temný rytíř je pokračováním batmanské série, které naprosto předčilo všechna očekávání. Film vznikl roku 2008 a jeho režie se opět ujal Christopher Nolan. Městem Gotham opět obchází strach, neboť vlna zločinnosti se neustále rozrůstá a šíří.

Vše evidentně organizuje padouch, který si říká Joker. je načase, aby se tedy Batman vrátil v plné síle. Role Batmana se opět ujal Christian Bale. o vynikající soundtrack k filmu se postaral Hans Zimmer. K filmu se také samozřejmě pojí veliké množství zajímavostí. Například Heath Ledger, který ztvárnil Jokera, se na svou vyšinutou roli připravoval tak, že trávil veškerý čas před natáčením zavřený v hotelovém pokoji a s nikým se nestýkal. Mnoho lidí si myslí, že toto byl důvod, proč Heath začal brát později léky na deprese a spáchal sebevraždu.

Heath pak posmrtně získal za svůj vynikající výkon Oskara. Ve filmu se zpočátku měla opět objevit Katie Holmes, ale studio nevyšlo vstříc jejím finančním požadavkům, neboť nabízelo za roli “jenom” dva miliony dolarů. Policejní důstojníci ve filmu jsou opravdoví policisté z policejního sboru v Chicagu.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Akční filmy a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.