České a zahraniční filmy

Obecná škola – recenze filmu

Tento český kultovní film vznikl roku 1991 pod taktovkou režiséra Jana Svěráka. O hudbu k filmu se postaral hudební skladatel Jiří Svoboda. Film nám popisuje dobu krátce po skončení války, přičemž děj filmu se odehrává na předměstí Prahy, v jedné obecné škole.

Žáci ve škole jsou drzí, nerespektují nikoho a svou současnou učitelku Maxovou tak dovedou do blázince. Do školy tedy přichází nový učitel, Igor Hnízdo. Igor chodí ve vojenském oblečení, vykládá klukům své zážitky z války, z front kde bojoval, používá tvrdé tělesné tresty, avšak kluci jej nakonec začnou mít docela rádi. Všechno tedy běží jak po másle, avšak za nedlouho se nad učitelem začínají stahovat mraky a hrozí, že bude muset odejít.

Zjišťuje se totiž, že ne všechno co vykládá je pravda a také, že má hodně velkou slabost pro něžné pohlaví. Je na něj také napsána anonymní stížnost za obtěžování mladistvých a hrozí mu trest. Kluci se samozřejmě za svého oblíbeného učitele postaví.

Hlavní hrdina filmu, Eda, si však začíná uvědomovat, že pan učitel Hnízdo pro něho není tím pravým hrdinou. Uvědomil si totiž, že pravý hrdina je pro něj jeho tatínek Fanouš.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán České komedie, Historické filmy a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.