České a zahraniční filmy

Rain Man – recenze filmu

Rain Man je vynikajícím filme, který byl natočen roku 1988 režisérem Barrym Levinsonem. O soundtrack k filmu se postaral oblíbený filmový komponent Hanz Zimmer. Příběh nám vypráví o Charliem, kterého ztvárnil Tom Cruise, který se dozvěděl, že má v ústavu zavřenehé autistického bratra Raymonda, kterého skvěle ztvárnil Dustin Hoffman.

Raymond samozřejmě horkokrevného Charlieho neustále vytáčí, avšak nakonec si samozřejmě bratří k sobě najdou tu správnou cestu. K filmu se také samozřejmě pojí veliké množství zajímavostí. Jedná se například o to, že v režisérově verzi scénáře, byl Raymond veselý a přátelský.

Jakmile si však scénář přečetl Dustin Hoffman, tak ho napadlo, že by Raymond mohl být nevyrovnaný do sebe uzavřený autista, což vyšlo samozřejmě naprosto dokonale. Když přobíhalo natáčení tohoto filmu v prostorech casína, tak Dustin Hoffman chodil hrát během přestávek Black Jack. Dustin Hoffman si během natáčení nebyl absolutně jistý svým výkonem a chtěl z role dokonce odstoupit.

Nakonec byl přemluven, aby zůstal, což mu také později vyneslo Oskara za tuto roli. Charlie měl být v původní verzi filmu starší, zhruba padesátiletý člověk, avšak toto bylo později přepsáno.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dramatické filmy a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.