České a zahraniční filmy

Pulp Fiction – recenze filmu

Pulp Fiction je v dnešní době zcela jistě kultovním filmem, který má po celém světě opravdu veliké množství příznivců, kteří s oblibou citují některé pasáže filmu. Film byl natočen roku 1994, přičem režisérem byl Quentin Tarantino, který je známý svými specifickými filmy, které jedni milují a druzí zase nenávidí.

Ve filmu najdeme tři hlavní dějové linie, které se neustále proplétají. V první linii se setkáme s Vincentem Vegou a Julesem Winnfieldem. Jedná se o dva gangstery ve služnách obávaného bosse Marselluse Wallace. Druhá dějová linie nám přiblíží životní osudy staršího boxera Butche Coolidge. Třetí linie se věnuje zlodějskému mileneckému páru, Pumpkinovi a Honey Bunny. Všechny tyto tři dějové linie se nakonec protnou v jeden konec.

K filmu se také samozřejmě pojí veliké množství zajímavostí. Například, pokud bychom se měli podívat na složitost natočení scény, kdy se Vincent pokouší oživit Miu dávkou adrenalinu přímo do srdce, tak tato scéna byla samozřejmě natočena pozpátku.

Dále například Uma Thurman, která ztvárnila Miu, tuto roli původně odmítla, avšak poté ji přijala, když ji Tarantino po telefonu přečetl scénář.

Komentáře jsou uzavřeny.