České a zahraniční filmy

Tenkrát na západě – recenze filmu

Tenkrát na západě je v dnešní době již kultovním westernovým snímke, který byl natočený roku 1968 pod taktovkou režiséra Sergia Leone. Děj filmu snad není ani nutné představovat. Pokud film někdo neviděl, tak je určitě nasnadě se na něj podívat. Film je také známý díky svému vynikajícímu soundtracku, který se stal také již kultem.

Podíváme se proto na několik zajímavostí, které se k tomuto skvělému filmu pojí. První verze scénáře měla celkově 436 stran. Původně měl být do role Franka obsazen herec John Wayne, avšak Eli Wallach, který již s režisérem pracoval, přemluvil k roli Henryho Fondu.

Zajímavost se také pojí k úvodní scéně, kdy muže, čekajícího na nádraží, neustále obtěžuje moucha. Toho režisér docílil tak, že muží potřel obličej marmeládou a pak vypustil do jeho okolí několik nachytaných much. Zajímavostí také je, že Henry Fonda před natáčením tohoto filmu neviděl žádný filmový počin režiséra. Proto mu režisér před natáčením zajistil několikahodinovou projekci filmů, které natočil.

Při střeleckých soubojích ve filmu si můžete všimnout detailních záběrů na tváře herců. Jedná se specialitu režiséra.

Komentáře jsou uzavřeny.